Prečo je demokracia vláda hlúpych

Autor: Richard Harvan | 27.1.2016 o 21:07 | Karma článku: 7,51 | Prečítané:  989x

Štátny rozpočet je rozkrádaný, z médií počujeme iba o podvodoch, naše školstvo produkuje masy rovnakých prakticky nevyužiteľných študentov, a tí šikovnejší odchádzajú zahraničia.. Nehovoriť o zdravotníctve, dôchodkoch, platoch...

Určite ste si mnohí z Vás všimli, že nie všetko v našom štáte ale aj v celom svete funguje tak ako by malo. V podstate skoro nič nefunguje správne. Štátny rozpočet je rozkrádaný, z médií počujeme iba o podvodoch, naše školstvo produkuje masy rovnakých prakticky nevyužiteľných študentov, a tí šikovnejší odchádzajú za lepším životom do zahraničia. Nehovoriť o zdravotníctve, dôchodkoch, platoch, príležitostiach, službách, doprave atď.

Pýtate sa určite sami seba ako bol nadpis myslený. V tomto článku chcem poukázať na základné fakty, z ktorých vyplýva to, čo sa tu na Slovensku ale aj inde vo svete deje.

Je pravda, že sa netreba vyhovárať na vládu, za náš osobný úspech si v živote stále zodpovedáme len a len my. Ale predsa nás ovplyvňuje prostredie ktoré pre nás vláda vytvára. A tú vládu sme si zvolili MY. A Keďže sú tu voľby rád by som sa povenoval tejto téme.

Dôležité upozornenie:

Predtým než sa pustíte ďalej do čítania tohto článku, žiadam aby ste si uvedomili že nie je jej účelom hanobiť ľudí spomínaných skupín a v každej skupine bolo, je a vždy bude mnoho svetlých výnimiek. Ale pre nižšie spomínané argumenty je potrebné použiť „štandardizovanie“.

Blížia sa voľby a DEMOKRATICKÝ SYSTÉM je systém, kde VLÁDNE VÄČŠINA takže sa poďme pozrieť na klasického priemerného voliča, ktorých je najviac.

Pre znázornenie sa pozrime na Gaussovu krivku IQ ľudí.

 

Znázornený graf ukazuje, že väčšinu populácie tvorí priemerne inteligentný človek. Jednoducho povedané - človek priemernej a podpriemernej inteligencie nemá schopnosť vidieť veci vo väčších súvislostiach, kriticky myslieť, je ľahšie manipulovateľný a preto si vyberá kandidátov, ktorí im nasľubujú splnenie ich jednoduchých potrieb ako sú napr. sociálne balíčky.

Ďalšími faktami sú, že na Slovensku žije približne 450 000 Rómov a ich počet sa zvyšuje, z ktorých tiež väčšina spadá do tejto skupiny. Sú odkázaní na sociálne balíčky a príspevky štátu a to je to jediné, čo ich zaujíma.

Za posledných 10 rokov pribudlo cca 150 000 dôchodcov a bude pribúdať, (priemerný vek Slováka sa zvýšil z 35 na 40 rokov).(Dokopy je 1 250 000 poberateľov starobných a invalidných dôchodkov + ďalších 500 000 poberateľov iných dôchodkov, napr. vdoveckých a sirotských). Bohužiaľ táto skupina je prevažne nedobrovoľne odkázaná na sociálne balíčky.

Na dávky v hmotnej núdzi bolo po zohľadnení všetkých členov rodiny na konci júla 2015 celkovo odkázaných 260,6 tis. osôb.

Značná časť ľudí - spomínaných 300 000 šikovnejších Slovákov žije v zahraničí odkiaľ môže voliť len veľmi obtiažne. (musíte na to myslieť 2-3 mesiace dopredu a vybaviť si povolenia).

Možno je to len náhoda ale podľa mňa ľudia vo vláde to mali veľmi dobre premyslené, keď zničili naše školstvo na najhoršiu možnú úroveň v Európe a tak si zabezpečujú ďalšie generácie „slepých“ voličov.

Niet divu, že aktuálne vládnuca strana má aj v týchto voľbách také veľké šance uspieť.

Ešte by som rád poukázal na často spomínané sociálne balíčky. Pozrime sa na ich princíp ako fungujú: Naše ťažké zarobené peniaze idú vrámci daní, odvodov a pod. do štátneho rozpočtu(za život cca 250 000€), potom si z toho ukrojí obrovskú časť štátna mašinéria a nám nechá ohryzok, ale radujeme sa, že ho máme „zadarmo“.

Tomuto trendu sa hovorí že STREDNÁ VRSTA VYMIERA. Nožnice sa roztvárajú a zväčšujú sa rozdiely v životnej úrovni ľudí. Je malé percento ľudí, ktorým sa podarilo uspieť v podnikaní alebo práci a dostali sa za vodu. Ale väčšina ľudí má len veľmi slabé vyhliadky v tomto systéme na to, aby sa taktiež stala úspešnými, spokojnými a šťastnými.

Aj napriek všetkému si myslím, že keď človek prevezme zodpovednosť za svoj život ako v oblasti všeobecnej zodpovednosti, tak aj financií, zdravia a vzťahov tak môže viesť spokojný a šťastný život. Dokonca aj medzi blbcami :)

Na záver musím iba povedať, že stále je to v našich rukách ako s naším volebným hlasom naložíme a akým smerom sa bude uberať náš život.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Protischránkový register má prvú obeť, vypovedali nájom bratislavskej stanice

Firma má v prenájme pozemky pred stanicou.

KULTÚRA

V súťaži Anasoft litera zvíťazil nekompromisný príbeh

Román Som Paula presvedčil porotu túžbou po autentickosti.

SVET

Kiska v OSN: Agresívny sused podkopáva suverenitu Ukrajiny

Lajčák vedie Valné zhromaždenie OSN.


Už ste čítali?